"C" Event

RAWORTH’S CURLING TROPHY –

presented to

GYRO DISTRICT VIII ANNUAL CURLARAMA

1982    Trail                            Al Merlo, George Pedigree, Mike Schulz, Remo Toffolo

1983    Edmonton                  Perry Mills, Ernie Siegel, Jim Humphries, Al McLure

1984    Calgary                       Ralph Dowson, Carl Golanowski, John McClelland, Jack Hollstedt

1985    Lethbridge                  Tak Okamura, Keith Lees, Dorin Berlando, Ken Fossey

1986    Cranbrook                  Doug Campbell, Murray Morrison, Wally Engels, Jim Kennelly

1987    Calgary                       Fred Gossett, Alan Campbell, Les Hamilton, Peter Wrangham

1988    Nelson                         Al Palmer, Mike Pozin, Dave Brown, Jim Todd

1989    Stampede City             Ted Popilchak, Wayne Soderland, Bob Rowan, Ted Gaffney

1990    Grand Forks                Ray Deptuck, Lloyd Dawson, Frank Koide, Albert Pierpont

1991    Sherwood Park           Roger Lougheed, Glen Butters, Terry Bajer

1992    Stampede City             Paul Stout, Ralph Melin, Tim Fowler, Dennis Gregory

1993    Stampede City             Wayne Soderland, Ted Gaffney, Ed McCallion, Garry Pattison

1994    Edmonton                   Allan Douglas, Ed Edlund, Owen Cornish

1995    Calgary                        Ron Helm, Larry Fenton, Lyall Carter, Joe Brehm

1996    Nelson                          Mickey Maglio, Don McRory, Mike Pozin, Tomo Naka

1997    Sherwood Park            Bernie Kropp, Roger Lougheed, Jim Mallott, Bob Lennox

1998    Grand Forks                 Dan McNamara, Dave Dale, Art Stavenjord, Frank Koide

1999    Stampede City             Al Clark, Gary Netherell, Nigel Way, Wayne Soderland

2000    Regina                         Doug Johnson, Keith Picketts, Ken Hart, John Barron

2001    Cranbrook                   Steve Jackson, Kevin McIver, Glen McIver, Jim Jackson

2002    Calgary                        Bill Schultz, Dave Gareau, Garry Davies, John Hodgson

2003    Nelson                          Hugh Blackstock, Tomo Naka, Bob Matthew

2004    Sherwood Park            Bernie Kropp, Graham Morris, Sid Slade, Jim Malott

2005    Cranbrook                   Steve Jackson, Kevin McIver, Glen McIver, Jim Jackson

2006    Calgary                         John Hodgson, Dave Gareau, Al Bell

2007    Calgary                         Mel Gartner, Gerry Martin, Ken Baker, Cliff Deis

2008    Sherwood Park            Herb Zmurchuk, Lloyd Wilson, Jim Malott, Jim Copeland

2009    Sherwood Park            Herb Zmurchuk, Lloyd Wilson, Jim Malott, Jim Copeland

2010    Sherwood Park            Frank Picard, Bill Austin, Lawrence Zalasky, Ray Davis

2011    Nelson                          Al Palmer, Dave Brown, Mike Wagg, Joe Vingo

2012    Cranbrook                    Jim Hutchinson, Jim Jackson, Hugo Hess, Warren Moore

2013    Regina                          Keith Picketts, Jerry Moore, Arnold James, Doug Barss

2014    Nelson                          J Vingo, D Aspeslet, P Stout, G Pallison

2015    Regina                         Bob Hockings, Don Schaefer, Wayne Masson, Jim Jackson

2016    Calgary                        John Hodgson, Cliff Olorenshaw, Wayne Sinclair, Dave Jenner

2017    Regina                          Arnold James, Don Schaefer, Keith Picketts, Darrell Stadnyk

2018    Sherwood Park            Lloyd Wilson, Jim Malott, Roger Delveaux, Ted Ewanchuk

2019   Calgary                           John Hodgson, Bill Schultz, Dave Jenner, Lloyd Godfrey